W związku z panującą pandemią, zalecane jest wychodzenie z domów tylko z ważnych powodów. Nie oznacza to jednak, że nie można… podróżować.

Wieża Eiffla, Koloseum, największe muzea i galerie z całego świata – to wszystko można zobaczyć… nie wychodząc z domu. Coraz więcej ośrodków oferuje wirtualne zwiedzanie. Tak naprawdę można dokładnie poznać interesującą nas atrakcję, siedząc wygodnie w fotelu.

Poznać można nie tylko najpopularniejsze miejsca. Wirtualny spacer można odbyć także w naszym województwie. Mało kto wie, ale takich miejsc jest naprawdę dużo! Na bardzo dokładne zwiedzanie – z przewodnikiem! – zaprasza miasto Bielsko-Biała. Za darmo można zobaczyć miasto z lotu ptaka, poznać zabytki, a nawet zobaczyć jak miejscowość wygląda nocą.

Nie widziałeś jeszcze pszczyńskich żubrów? Nic straconego. Można je zobaczyć w internecie. To nie jedyne miejsce w Pszczynie, które jest dostępne online. W ten sposób można poznać Zagrodę Wsi Pszczyńskiej oraz Muzeum Zamkowe.

Nie miałeś jeszcze okazji poznać Szlak Zabytków Techniki? Także i tutaj możesz nadrobić braki wirtualnie. Możesz zobaczyć zabrzańską sztolnię Królowa Luiza, zabytkową kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, czy też browar w Tychach. Nie byłeś na Jasnej Górze? Także i bazylika jasnogórska jest dostępna online.

Dokładnie poznać można Katowice. Spacer po Nikiszowcu, wizyta w Muzeum Śląskim, a nawet w Spodku. Podobnie jest w Gliwicach. Palmiarnia, radiostacja, rynek czy choćby Zamek Piastowski to tylko niektóre z dostępnych atrakcji.

Wirtualny spacer to dobry sposób, by zapoznać się z atrakcją i… przygotować się do prawdziwego zwiedzania. Już po pandemii.