Na mecz w Gnieźnie czekałem z niecierpliwością. W końcu było to spotkanie, w którym obie drużyny miały walczyć o punkt bonusowy. ROW Rybnik miał zaliczkę dziesięciu punktów. Okazuje się kolejny raz, że to wcale nie tak dużo. Doskonale dysponowany tego dnia Start Gniezno już w trzecim biegu wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do końca. Mało brakowało a zgarnąłby całą pulę. Tor był doskonale przygotowany i nie zaszkodziły mu nawet opady deszczu, które nastąpiły po ósmym biegu. Po biegu trzynastym już było wiadomo, kto mecz wygrał, lecz nadal otwarta pozostawała sprawa bonusu. Wystarczyło bowiem by w biegach nominowanych „Rekiny” dwa razy pojadą na 4:2 i punkt bonusowy pojedzie do Rybnika. I teraz następuje to o czym chciałem napisać.

 

Już drugi raz w tym sezonie Trener Cieślak zagrał vabank. Tym razem w obu biegach nominowanych postawił na swoje dwie największe strzelby tego dnia, Łogaczowa i Gomólskiego.

Powiem szczerze czarno widziałem tę sytuację. Ale na koniec meczu przecierałem oczy ze zdumienia. Punkt bonusowy jedzie do Rybnika. To były dwa najlepsze wyścigi dnia. Bieg czternasty to popis Siergieja a piętnasty, heroiczna wręcz walka GinGera z Mirkiem Jabłońskim o jeden punkt.

Jaki to był mecz, większość widziała. Mnie natomiast nurtuje pytanie, co się stało z Jepsenem Jensenem i Holtą. W końcu to klasowi zawodnicy, którzy jeszcze w zeszłym roku jeździli w Ekstralidze. I to ich punktów brakło nam do zwycięstwa. Wystarczyłoby gdyby każdy dołożył po trzy. Liczę jednak na to, że tak klasowy zawodnik jak Michael się w końcu obudzi. Byle nie na koniec sezonu.  O młodzieżowcach z ekstraligowym doświadczeniem wolałbym nie pisać, bo nic dobrego napisać nie mogę. Pewnie Trener Cieślak i tak nie liczy na ich punkty.

 

A na koniec słów kilka o Marku Cieślaku. Uważam jego zatrudnienie za strzał w dziesiątkę. Gdyby nie Trener i jego stalowe nerwy, to „Rekiny” poległy by z kretesem. Ten bonus wywalczył Cieślak, Łogaczow i Gomólski. A to, że rozmiary porażki w Gnieźnie to „tylko” osiem punktów to istny cud.

 

Oczywiście jest to moje i tylko moje zdanie a Was drodzy czytelnicy zapraszam do dyskusji na ten temat na Facebooku.

 

https://www.facebook.com/slaskinfo