Dużo radości sprawili kibicom sportów łyżwiarskich organizatorzy meczu “Hokej z Gwiazdami”, w którym Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich na Stadionie Zimowym w Tychach zmierzyła się z zespołem TVN24. 

Tradycyjnie – już po raz 18. – Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich rozegrała mecz z reprezentacją TVN24. Zawodowi hokeiści ścigali się w zawodach Ice Cross o Puchar WOŚP, a miłośników jazdy figurowej zachwyciła swoim talentem młodziutka Karolina Białas. Zawodnicy telewizyjnej stacji byli żądni rewanżu za porażkę, której doznali przed rokiem. Dziennikarze mocno przyłożyli się do zadania i wygrali mecz po rzutach karnych.

Wiele emocji przyniósł – rozgrywany już po raz drugi w Tychach – Puchar Ice Cross WOŚP. To cztery kolejne tory przeszkód, które zawodnicy pokonują, mierząc się z czasem i przeciwnikami, przy dźwiękach ostrej muzyki i w anturażu kolorowych świateł. Na starcie stanęły cztery drużyny:

  • Biali – zawodnicy GKS Tychy (Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Patryk Kogut, Olaf Bizacki),
  • Czarni – JKH GKS Jastrzębie (Jakub Michałowski, Dominik Paś, Patryk Matusik, Kamil Wałęga),
  • Niebiescy – Re-Plast Unia Oświęcim (Dariusz Wanat, Patryk Malicki, Krzysztof Dutkiewicz, Adrian Prusak),
  • Czerwoni – drużyna SportRebel (Mateusz Podsiedlik – Reprezentacja Polski w Hokeju Na Rolkach, Łukasz Korzestański zawodnik cyklu Red Bull Crashed Ice, Szymon Skrodziuk – Naprzód Janów, Aleksander Bodora – Naprzód Janów).

Jak na zawodników hokejowej Ekstraligi przystało, walka toczyła się od pierwszego gwizdka sędziego Sławomira Wielocha, aż po ostatnią sekundę zawodów. Przed wielkim finałem drużyna gospodarzy GKS Tychy, traciła do zawodników JKH tylko jeden punkt, a zawodnicy Unii Oświęcim też jeszcze liczyli się w walce o pierwsze miejsce. Ostatnie słowo należało jednak do młodzieży JKH GKS-u Jastrzębie. Podczas wyścigu sztafetowego rozpędzali się tak, że żadna z pozostałych drużyn nie mogła im dorównać. Nawet oglądający zawody z boksu Reprezentacji Artystów, panczenista – Paweł Zygmunt długo bił brawo.

Puchar Ice Cross Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2020 trafił w ręce zawodników z Jastrzębia, a konto WOŚP zasiliła kwota 2 tysięcy złotych, bo czek będący częścią nagrody zawodnicy przekazali Orkiestrze. Zwycięzców i publiczność czekała jeszcze jedna niespodzianka. Finał Pucharu Ice Cross uświetniła swoim występem Urszula Stefiszyn. Głosem operowym wyśpiewała „We are the champions”, a publiczność na stojąco dziękowała jej za występ.

To nie koniec niespodzianek, które czekały na fanów łyżwiarstwa tego wieczoru. Na tafli Stadionu Zimowego publiczność zobaczyła również 15-letnią Karolinę Białas w dwóch pokazach jazdy figurowej. Po jej występach również zachwytom nie było końca.

Największe wrażenia robiła na publiczności – która niemal w całości wypełniła Stadion Zimowy – gra Mariusza Czerkawskiego (który… strzelił dwa gole, po jednym dla każdej z drużyn), ale trzeba przyznać, że pozostali uczestnicy spotkania również radzili sobie całkiem dobrze. W zespole artystów, której kapitanem jest Bogdan Kalus, wystąpili m.in. Julia Wróblewska, Jerzy Dudek, Mariusz Kieca, Piotr Kupicha Jan Kliment czy też Mariusz Siudek.

Ważniejszy od wyniku na tablicy był wynik finansowy – w końcu mecz odbywał się w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrano 22 tysiące złotych.