Dzisiaj ruszył projekt MojeeKino.pl, dzięki któremu można oglądać filmy z repertuarów kin studyjnych.

Za projekt odpowiada Stowarzyszenie Kin Studyjnych. Do dyspozycji widzów jest aż 47 wirtualnych sal – w tym także z województwa śląskiego – katowickie kina Światowid, Kosmos i kinoteatr Rialto, a także Janosik z Żywca, Bałtyk z Raciborza, Kadr z Dąbrowy Górniczej, Amok z Gliwic i Scena Kultura z Knurowa.

Już teraz dostępnych jest sporo filmów studyjnych, które można obejrzeć – oczywiście po nabyciu biletu. Co ważne, kupując wejściówkę wspiera się kina studyjne, które nie mają szans konkurować z sieciówkami. Różnią się one od dużych ośrodków z wieloma ekranami repertuarem. Oryginalnym, niebanalnym. Właśnie takie produkcje są już dostępne online. Filmy dla dzieci, dokumentalne, kino włoskie, polskie czy też skandynawskie – każdy znajdzie coś dla siebie.

Będą też filmy, które obejrzeć można tylko w wyznaczonym terminie. Na przykład już dzisiaj o 20:30 odbędzie się premierowy – i jedyny – pokaz “Jeziora dzikich gęsi” chińskiego reżysera Diao Yinana. Do wirtualnego kina wejść można poprzez stronę mojeekino.pl lub też przez strony kin, które włączyły się do projektu.

To jednak nie wszystko. 29 maja na platformie Mojeekino.pl rozpocznie się 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów. Festiwal uroczyście otworzy zwycięzca tegorocznego Berlinale – “Zło nie istnieje” Mohammada Rasoulofa, reżysera skazanego przez władze irańskie na rok więzienia oraz dwuletni zakaz opuszczania kraju za “działalność propagandową”. Przez 10 dni pokazanych zostanie ponad 30 filmów docenionych przez jury, dziennikarzy, a także publiczność na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Berlinie, Cannes, Wenecji czy Toronto. Będą także filmy nominowane i nagradzane przez Europejską Akademię Filmową oraz Amerykańską Akademię Filmową. Duża część z nich to przedpremiery lub polskie premiery.