Wielu z Was marzyło by zasiąść bolidzie wyścigowym i stanąć w szranki z innymi kierowcami – jednak podstawową barierą są niestety wysokie koszty sportu samochodowego.

Ponad  7 lat temu Skandynawski pomysł na „tanie ściganie” dotarł na Śląsk pod nazwą „WRAK-RACE Silesia” – początkowo zebrało się kilku znajomych w wysłużonych pojazdach – w chwili obecnej liczba samochodów biorących udział w rywalizacji przekracza … 80 !

O co chodzi w zawodach Wrak-Race Silesia?

Wystarczy samochód osobowy o wartości nie przekraczającej 1000zł (jeśli jest zasilany gazem LPG zbiornik musi być pusty) kask i chęć dobrej zabawy – każdy z zawodników ma do przejechania 15 minut po naszym torze. Zwycięzcą zostaje ten uczestnik któremu w tym czasie uda się pokonać jak największą liczbę okrążeń . Startujemy po 12 samochodów – 3 pierwsze miejsca pozwalają na udział w biegu półfinałowym, następnie 18 samochodów startuje w dwóch  biegach półfinałowych (po 9 pojazdów 15 minut). Wielki finał to 6 samochodów – po 3 z każdego biegu finałowego.

Dla zawodników którzy nie zakwalifikowali się do biegu półfinałowego istnieje możliwość udziału w biegu „ostatnie tchnienie” – zwycięstwo pozwala na udział w finale.

Tradycją stały się nagrody dodatkowe :   „SuperWrak” – za najlepszą stylizację pojazdu oraz „Puchar Pań” – dla Pań które osiągnęły najlepszy wynik  (tak, tak Panie startują również)

Jako że zawody WRAK-RACE Silesia to przede wszystkim bezpieczna zabawa często są organizowane pokazy ratownictwa drogowego straży pożarnej OSP ,pokazy udzielania 1 pomocy DOPR Tychy ,a dla chętnych krótkie acz przydatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Dla kibiców chcących poczuć wyścigowe emocje do dyspozycji jest WRAK-RACE TAXI .

Najbliższa edycja WRAK-RACE Silesia odbędzie się 30.06.2019 na terenie Gliwickiej giełdy samochodowej o godzinie 10:00

Marcin Klukowski

Foto. Ksenia Klukowska