Dla jednych to legendarny obiekt, na którym przeżyli emocjonujące widowiska sportowe. Dla innych miejsce, w którym świetnie bawili się na koncertach muzycznych. Stadion Śląski, czyli “Kocioł Czarownic”, to miejsce, które warto poznać i zobaczyć. Niekoniecznie przy okazji imprezy – można je odwiedzić także bez tłumu widzów.

Po murawie Stadionu Śląskiego biegali m.in. Włodzimierz Lubański, Kazimierz Deyna, Cristiano Ronaldo i Robert Lewandowski. Swoje mecze w europejskich pucharach rozgrywały tu śląskie zespoły – Górnik Zabrze, Polonia Bytom, Ruch Chorzów i GKS Katowice. Fani lekkoatletyki byli świadkami rekordu świata, a żużlowi zawodów z cyklu Grand Prix. Swoje przeżyli tu też miłośnicy muzyki. W “Kotle Czarownic” koncertowały m.in. Metallica, Iron Maiden, The Rolling Stones, AC/DC czy U2. Mimo że dzisiaj nie ma co marzyć o dużych imprezach, to jednak Stadion Śląski wciąż można odwiedzać.

Stadion Śląski oferuje zwiedzanie obiektu. Do wyboru są trzy trasy. Najkrótsza trasa zwiedzania obejmuje wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę. Średnia poszerzona jest o wizytę w loży VIP oraz w wyjątkowej galerii, gdzie można zobaczyć m.in. zdjęcia największych sław, które wystąpiły na Stadionie. Najdłuższa trasa to dodatkowo projekcja w stadionowym kinie oraz zwiedzanie Sali Muzealnej. Osoby, które wybiorą tę trasę odwiedzą również stadionowy komisariat policji oraz trybunę prasową.

Dodatkowo, można odwiedzić punkt widokowy, który zlokalizowany jest 26 metrów nad murawą. Bilety można nabyć w recepcji obiektu lub online. Więcej informacji na stronie Stadionu Śląskiego.

Godziny zwiedzania od poniedziałku do piątku:

  • Trasa krótka: 9:00, 9:30, 14:00
  • Trasa średnia: 15:00, 16:00
  • Trasa długa: 10:00, 12:00

Godziny zwiedzania w weekendy – soboty i niedziele:

  • Trasa krótka: 14:00, 14:30, 17:30
  • Trasa średnia: 15:30, 16:30
  • Trasa długa: 10:00, 12:00

Punkt widokowy

  • Od poniedziałku do piątku od 7:00 do zmierzchu
  • W soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do zmierzchu

Niedawno pojawiła się jeszcze jedna opcja, dzięki której na jednym bilecie można zobaczyć nie tylko Stadion Śląski, ale też Sztolnię Królowa Luiza w Zabrzu. “Śląski Ticket” można kupić w recepcji Stadionu Śląskiego, w kasach biletowych obiektów Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz na bilety.kopalniaguido.pl.

Zdjęcie: DzejKej86/Wikimedia Commons