Walentynki z dobrą muzyką i sztuką? Żaden problem! W weekend będzie można zasiąść z ukochaną osobą przed ekranem i przenieść się do Hollywood lub też poznać miłosną historię boya hotelowego.

NOSPR – Wieczór w Hollywood

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach wraz z dyrygentem Adamem Sztabą zapraszają na walentynkową podróż do Hollywood. W trakcie koncertu usłyszymy najsłynniejsze utwory z największych filmowych hitów – m.in. z “Parku Jurajskiego”, “Władcy Pierścieni”, “Gwiezdnych Wojen” czy też “E.T. Przygody istoty pozaziemskiej na Ziemi”. Koncert transmitowany będzie w internecie, w systemie płatnego dostępu, na platformie live.bilety24. Początek 14 lutego o 19:30.

Opera Śląska – Napój miłosny

Opera Śląska w Walentynki zaprasza na spektakl “Napój miłosny” w reżyserii Karoliny Sofulak. Poznamy w nim historię miłości Adiny i Nemorino. Zakochany w szefowej boy hotelowy kupuje od Doktora Dulcamary tajemniczy napój, dzięki któremu ma zdobyć serce wybranej. Musi jednak jeszcze uporać się z rywalem… Transmisja online opery włoskiego kompozytora Gaetano Donizettiego odbędzie się na vod.opera-slaska.pl. Początek 14 lutego o 18:00.

Teatr Śląski – Koncert piosenek Ewy Demarczyk

W Walentynki Teatr Śląski udostępni koncert, który odbył się 30 grudnia poprzedniego roku. Usłyszymy w nim interpretacje najsłynniejszych piosenek Ewy Demarczyk. Koncert będzie można bezpłatnie oglądać na kanale YouTube Teatru Śląskiego od godziny 9:00 14 lutego do godziny 9:00 15 lutego.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk – Kilar

Związek Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk” z Wojciechem Kilarem rozpoczął się już w latach 60-tych XX wieku. Nic więc dziwnego w tym, że zespół postanowił nagrać widowisko, które w całości oparte jest na muzyce jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów. Koncert nagrany został w Pałacu Młodzieży w Katowicach, a wyemitowany zostanie 13 lutego o 18:00 na facebookowym profilu Zespołu oraz kanale YouTube.

Zdjęcie: Grzegorz Mart/NOSPR