Około godziny zajmie nam dotarcie do parku rozrywki ENERGYLANDIA w Zatorze.

Patrząc na prognozę pogody, może warto wyruszyć w ten weekend w tamtym kierunku.

ENERGYLANDIA zaprasza na 5 urodziny i z tej okazji przygotowano 5 tysięcy gadżetów dla Gości, którzy odwiedzą Park Rozrywki podczas celebracji urodzin. Czekać będzie tort i powitalna lampka szampana, a także konkursy i zabawy w 12 punktach Energylandii – każdy z nich warto odwiedzić i załapać się na dodatkowe nagrody.

Tego dnia 1 rocznicę świętował będzie także HYPERION. Warto przypomnieć, że to największy w całej Europie Mega Coaster. Wysokość konstrukcji wynosi 77 metrów, jednak spadek przy pierwszym zjedzie ma 80 metrów i 84 stopniowe nachylenia, a kończy go wjazd do ogromnego tunelu. Prędkość, jaką osiągają wagoniki jest szybsza, niż dopuszczalna na polskich autostradach – 142 km/h. Nie tylko początek, lecz cała trasa mierząca niemal 1,5 kilometra jest bardzo ekscytująca. Pragnącym szybować w chmurach Hyperion zapewnia efekty nieważkości, niespodziewane wrażenia grawitacyjne, ale także obrotowe nachylenia toru oraz podwójne zakręty! Stacja atrakcji została zaprojektowana tak, by przypominać opuszczoną stację badawczo-kosmiczną. Wejście do tego Mega Coastera zwiastuje wysoce rozbudowana tematyzacja wizualna.

Zabawa w 4 strefach tematycznych, to nie wszystkie atrakcje, jakie dostarcza Park. Nie zabraknie również ciekawych pokazów kaskaderskich, koncertów i eventów specjalnych.

Wybierając się do Energylandii warto pamiętać, że jeden bilet wstępu zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich zgromadzonych tu atrakcji i rozrywek, a także do Water Parku, w którym czekają na nas 3 baseny o łącznej powierzchni 1800 m2 ze zjeżdżalniami dla dzieci oraz część Tropical Fun z 10 zróżnicowanymi pod kątem ekstremum zjeżdżalniami wodnymi. Water Park to największy odkryty park wodny w Polsce.

5 urodziny Parku pokrywają się z dwudniowym Disco Polo Festivalem, który zaczyna się dzień wcześniej – w piątek 12 lipca.

Pierwszego dnia wystąpią: Sławomir, Afterparty, Boys, Cliver, Miły Pan, Piękni i Młodzi, Playboys oraz Powerplay.

Kolejnego dnia atmosferę podgrzeją dla nas Czadoman, MIG, Łobuzy, Top Girls, Camasutra, Marcus P, D-Bomb, Long & Junior, Dejw oraz Veegas.

Partnerami 5 urodzin Energylandii są Energy 2000, Western Camp, Bobini, Toffifee, Nimm2 Śmiej Żelki, playmobil FILM, Instytut zdrowia dr. Boczarska-Jedynak oraz Mamba.

*materiały źródłowe i zdjęcia Energylandia.