W sobotę 31 października na Facebooku katowickiej Bajki Pana Kleksa odbędzie się halloweenowe show online.

Akademię Pana Kleksa znają chyba wszyscy. Czym jest jednak Bajka Pana Kleksa? To interaktywne centrum edukacyjne dla całych rodzin, w którym motywem przewodnim jest wspomniana Akademia. – Nie jesteśmy typową salą zabaw z kulkowymi basenami. Nie jesteśmy muzeum, ani parkiem rozrywki. Jesteśmy miejscem, w którym poprzez balansowanie pomiędzy fantazją i nauką rozwijamy w dzieciach chęć odkrywania świata. Jako pierwsi łączymy ze sobą kulturę, edukację i zabawę – opisują samych siebie na swojej stronie twórcy.

Bajka znajduje się w byłej Fabryce Porcelany w Katowicach, ale z wiadomych względów halloweenowe show odbędzie się w internecie – ale na żywo. Uczestnicy wydarzenia – poprzez reakcje – będą sami decydowali o tym, jak mają potoczyć się losy bohaterów w tym samego Ambrożego Kleksa. Na razie wiemy tylko tyle, że Profesor został otruty…

W trakcie show odbędzie się konkurs – na najlepsze przebranie. Widzowie będą mogli pochwalić się swoimi kreacjami w komentarzach, bo transmisja odbędzie się na zamkniętej grupie na Facebooku. Więcej informacji na stronie Bajki Pana Kleksa. Wydarzenie rozpocznie się o 19:00.