SYMPHOETHNIC to pierwszy w Polsce (ale i na świecie!) projekt muzyczny, w którym w nowoczesny sposób połączone zostanie brzmienie orkiestry symfonicznej z unikatowymi dźwiękami etnicznych instrumentów łuku Karpat oraz wyjątkowymi głosami ludowej żeńskiej grupy śpiewaczej. To niezwykła inicjatywa, w której udział weźmie około 100 polskich Artystów. Wyjątkowy spektakl muzyczny i multimedialny, w którym w nowatorski sposób polska tradycja łączy się z nowoczesnością. To pełne emocji, pasji i pozytywnej energii wydarzenie o najwyższych walorach artystycznych.
Koncert, który odbędzie się 23 sierpnia, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, jest wspólnym przedsięwzięciem zespołu Golec uOrkiestra, Telewizji Polskiej, Orkiestry Silesian Art Collectiv Symphony oraz znakomitych wokalistów. Na scenie wystąpią: Piotr Cugowski, Kuba Badach, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Lampert, Gromee, Bedoes oraz charyzmatyczna grupa bębniarzy Wataha. Swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentują również wirtuozi instrumentów etnicznych – Marcin Rumiński i Robert Czech oraz niezwykle utalentowani Podopieczni i Instruktorzy Fundacji Braci Golec.
Autorami aranżacji są wybitni Muzycy:
✓ Krzysztof Herdzin – znakomity polski pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, multiinstrumentalista, autor jazzowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina orkiestrator nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy,
✓ Rafał Rozmus – znakomity kompozytor, skrzypek i dyrygent, adiunkt w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
✓ Łukasz Pilch – znakomity kompozytor, aranżer, producent muzyczny oraz instrumentalista, od 2007 roku gitarzysta zespołu Budka Suflera, od 2015 roku gitarzysta zespołu GOLEC uORKIESTRA.

Paweł i Łukasz Golec o nowych aranżacjach znanych wszystkim utworów:

SYMPHOETHNIC – już 23 sierpnia zabrzmi w Katowicach