Nie masz pomysłu na najbliższą niedzielę? Spędź ją niebanalnie i aktywnie – wsiądź do Srebrnego Pociągu!

Już po raz czwarty mieszkańcy województwa śląskiego mogą odbyć niezwykłą podróż “Srebrnym Pociągiem”. W każdą jesienną niedzielę (do 8 grudnia) można pojechać pociągiem wąskotorowym z Bytomia do Tarnowskich Gór i zwiedzić Zabytkową Kopalnię Srebra – obiektu znajdującego się na Szlaku Zabytków Techniki i wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nie trzeba martwić się o dojazd – w ramach zakupionego biletu, z Katowic do miejsca początku wycieczki zawiezie pociąg Kolei Śląskich, który wyruszy z Dworca Głównego o 10:00. Tam – na stacji Bytom Wąskotorowy – czekać będzie “Srebrny Pociąg”, który zatrzyma się na stacji Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra. Kolejnym punktem wyprawy będzie zwiedzanie z przewodnikiem Zabytkowej Kopalni Srebra i Skansenu Maszyn Parowych. Po zakończeniu zwiedzania uczestnicy poznają stację Bytom Karb Wąskotorowy i następnie powrócą do Katowic pociągiem Kolei Śląskich. Wyjątkowa podróż zakończy się o 16:44.

Organizatorami tej niecodziennej oferty są Koleje Śląskie, Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Bilet – cena i gdzie go kupić

Bilet normalny kosztuje 55 zł, a ulgowy, przysługujący dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26 roku życia, 45 zł za okazaniem ważnej legitymacji.

Cena biletu obejmuje:

  • przejazd pociągami Kolei Śląskich w relacji Katowice – Bytom oraz powrotnym Bytom – Katowice,
  • przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra – Bytom Wąskotorowy,
  • zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem.
  • zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy

Bilety można nabyć:

  • w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich w Katowicach w budynku dworca
  • w serwisie internetowym Goout.net
  • na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego (jedynie w przypadku wolnych miejsc).

Więcej o ofercie można przeczytać na stronach Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych i Kolei Śląskich.

Zabytkowa Kopalnia Srebra