20 czerwca Stadion Śląski ponownie opanują lekkoatleci. Na początku września odbędzie się Memoriał im. Kamili Skolimowskiej.

Po kolejnych etapach znoszenia obostrzeń, nie ma przeszkód, by organizować wydarzenia sportowe. Co więcej, od 19 czerwca będzie można uczestniczyć w meczach piłkarskich i żużlowych w roli widza. Publiczność będzie mogła wypełnić 25% pojemności obiektu.

Do życia wraca także Stadion Śląski. 20 czerwca zainaugurowany zostanie sezon lekkoatletyczny, a w imprezie pod hasłem “Królowa sportu wraca na Stadion Śląski” wezmą udział gwiazdy polskiego sportu. Swoją obecność potwierdzili już. m.in. wicemistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, mistrz Starego Kontynentu, medalista olimpijski i mistrzostw świata w rzucie młotem Wojciech Nowicki, czterystumetrowcy – rekordziści świata w sztafecie 4x400m Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk oraz najszybsza w Europie na dystansie jednego okrążenia Justyna Święty–Ersetic.

– Ten sezon jest z wiadomych względów inny niż wszystkie. Aby wprowadzić formę na wyższy poziom potrzeba nam startów, a tych do tej pory brakowało. Zwykle w czerwcu miałam już za sobą kilka mityngów, dlatego cieszę się, że w końcu będę mogła wystąpić w zawodach i to na moim ulubionym stadionie. 20 czerwca pobiegnę na 300m. Nie mogę się doczekać, uwielbiam biegać na Stadionie Śląskim, ta bieżnia daje pozytywny zastrzyk energii – mówi pochodząca z Raciborza biegaczka, która niedawno miała okazję zapoznać się z bieżnią. Razem m.in. z Anną Kiełbasińską wzięła udział w treningu pod okiem Aleksandra Matusińskiego. Rozegranych zostanie 10 konkurencji – biegowe oraz techniczne. Transmisję z zawodów będzie można oglądać w internecie.

Będzie to tylko przedsmak tego, co czekać będzie kibiców w dalszej części sezonu. Potwierdzona jest już data Memoriału Kamili Skolimowskiej. Impreza odbędzie się 6 września. Warto podkreślić, że ranga zawodów została podniesiona – memoriał znalazł się w cyklu Continental Tour Gold. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to impreza, na którą zjadą gwiazdy z całego świata, powinna odbyć się z udziałem publiczności. Przypomnijmy, że zawody są imprezą niebiletowaną.

Fot. Stadion Śląski