Czy wakacje w mieście muszą być nudne? Nawet w czasach pandemii – nie! Prezentujemy kilka wybranych miejsc, w których można miło spędzić czas w najbliższych dniach.

Nie każdy może pozwolić sobie, by w wakacje wyjechać z dziećmi w góry czy nad morze. Nie oznacza to jednak, że w przypadku braku takiej możliwości skazani jesteśmy na nudę. Przykładem mogą być Siemianowice Śląskie, które w każdą sobotę wakacji zaprasza najmłodszych na Kolorowy Rynek Miejski. W ten weekend – 4 lipca – organizowany jest dzień z balonami. Zabawy z animatorami odbywać się będą w godzinach 10:00-14:00. Przy okazji warto wspomnieć, że do końca lipca na miejskim rynku dzieci mogą – bezpłatnie – przejechać się kolorową ciuchcią.

 

W najbliższy weekend pojawi się wyjątkowa okazja, by do Areny Gliwice… wjechać samochodem. W dniach 3-4 lipca odbędzie się jedyne w tym roku Kino Letnie. Będzie można wjechać autem do środka obiektu i zobaczyć pokaz filmowy na podwieszanym ekranie w samym sercu gliwickiej hali. Jeśli jednak ktoś chce się wybrać na seans, a nie posiada samochodu – żaden problem. Można zasiąść na trybunach. Co będzie można obejrzeć? W piątek “Cztery Wesela i Pogrzeb”, a w sobotę “Z podniesionym czołem” (wersja z 2004 roku).

Od środy do niedzieli przy katowickim Spodku odbywać się będzie Gastro Fajer – nocny market. Będzie można nie tylko spróbować street foodu lokalnych restauracji i food trucków z całego kraju, ale też napić się piwa rzemieślniczego, posłuchać dobrej muzyki i zagrać w planszówki czy piłkarzyki. Impreza odbywać się będzie w każdego tygodnia wakacji. W środy organizatorzy zapraszają na seans filmowy w ramach Kina Letniego Antyradia.

5 lipca w Tarnowskich Górach będzie coś dla miłośników muzyki operetkowej i musicalowej. Koncert “Operetka na Dziedzińcu pod Gwiazdami”, w którym wystąpią: Justyna Bujak – sopran, Joanna Wojtaszewska – sopran, Kamil Roch Karolczuk – tenor oraz Łukasz Kostyka – baryton. przy akompaniamencie skrzypiec, wiolonczeli i fortepianu zaśpiewają operetkowe arie i duety, pieśni neapolitańskie oraz piosenki z repertuaru “Chłopaka z Sosnowca” Jana Kiepury.

W przyszłym tygodniu (6-10 lipca) w Sosnowcu coś dla fanów klocków Lego. W Pracowni Robotyki w Klubie Kiepury w Sosnowcu odbędą się warsztaty z robotyki – Świat Dinozaurów. Dzieci będą budowały dinozaury i… wprawiały je w ruch. Więcej o warsztatach można przeczytać TUTAJ.

Zdjęcie: Arena Gliwice