14 lutego w tym roku wypada w piątek, dlatego jest duży wybór miejsc, do których można zabrać ukochaną osobę na walentynkowe wydarzenie. Coś dla siebie znajdą kinomaniacy, osoby lubiące spędzać czas w tanecznych rytmach, a nawet… miłośnicy off-roadu.

Na przykład, Ekipa Piaskownica 4×4 proponuje walentynki… w terenie (15 lutego) – od Sosnowca po Olkusz. W Zabrzu z kolei, będzie można zabrać ukochaną osobę… pod ziemię, a dokładnie na poziom 320. Kopalnia Guido proponuje walentynkowy spektakl Willy’ego Russela – “Shirley Valentine” w reżyserii Piotra Wiśniewskiego. Katowickie kino Kosmos wychodzi na przeciw tym, którzy mają problem ze znalezieniem opieki dla swoich pociech na czas walentynkowej randki – w ramach “walentynkowego seansu z poduchą” odbędą się dwa pokazy. Dzieci będą mogły obejrzeć film animowany “Kopciuszek. Historia prawdziwa” i wziąć udział w warsztacie plastycznym wycinania i rysowania walentynek, a rodzice w tym czasie obejrzą komediodramat “Sokół z masłem orzechowym”. Walentynkowy seans proponuje też teatr Rozbark, gdzie odbędzie się spektakl “Rozkosz” w choreografii Jakuba Lewandowskiego.

Inne walentynkowe seanse:

Dla osób, które wolą się trochę poruszać – nie brakuje tanecznych propozycji. Wielką prywatkę dla wielolatów proponuje katowicki Spodek. Muzyka taneczna z lat 70., 80. i 90. w towarzystwie Izabeli Trojanowskiej, Marka Sierockiego i Hirka Wrony. W chorzowskiej Sztygarce z kolei odbędzie się bal karnawałowy w motywach… walentynkowo-medycznych “Kardiolove”. Oryginalnie można spędzić Walentynki w Gravitacji w Katowicach, gdzie odbędzie się bachatowo-kizombowa impreza. Undergroundowe klimaty panować będą w Magazyn – Cocktail Bar Mariacka.

Walentynkowe potańcówki odbędą się też w:

Z okazji Walentynek odbędzie się także mnóstwo koncertów. W Zabrzu czas umili Andrzej Piaseczny, w Cieszynie Varius Manx i Kasia Stankiewicz,  a w rybnickiej Zabytkowej Kopalni Ignacy odbędzie się “Bal na Hoymie” – koncert muzyki przedwojennej.

Pozostałe walentynkowe koncerty:

W Walentynki będzie można też otrzymać prezent. Park Handlowy Arena swoim klientom osłodzi piątek… słoikiem miodu.

Zdjęcie: Piabay