Muzyka, sztuka, a nawet biznesowe porady. Co wydarzy się 8 marca z okazji Dnia Kobiet?

Dzień Kobiet w tym roku wypada w weekend, więc panowie mają szeroki wachlarz możliwości – nie musi skończyć się na symbolicznym kwiatku. Panie mogą zacząć dzień biznesowo, a skończyć na przykład sztuką teatralną.

Brunch w spódnicy IV – 10:00, Browar Przystań w Parku Śląskim w Chorzowie (kliknij w tytuł po szczegóły)

Brunch w spódnicy to wydarzenie, które ma na celu zgromadzenie w jedno miejsce wszystkie przedsiębiorcze panie, które prowadzą lub chcą założyć działalność gospodarczą. W trakcie wydarzenia odbędą się trzy prelekcje z praktycznymi wskazówkami od doświadczonych ekspertek.

Filmowy Portret Damy – 12:00, Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego

8 marca odbędzie się preinauguracja Festiwalu Nagród Muzycznych Fryderyk 2020. Program koncertu opierać się będzie na kompozycjach związanych z naszym regionem. Nie zabraknie niezwykle barwnej muzyki Wojciecha Kilara, którą wybitny twórca skomponował do filmów Pan Tadeusz, Ziemia obiecana, Portret Damy, czy Trędowata. Filmowe medium uobecni się także w najnowszej kompozycji Adama Wesołowskiego, Silver Concerto. Tego dnia nie zabraknie również dzieła Patrona Filharmonii Śląskiej. Piotr Sałajczyk wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną wykona  Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40 Henryka Mikołaja Góreckiego.

Śląska premiera spektaklu “Historie łóżkowe” – 16:00, Siemianowickie Centrum Kultury – SCK Bytków

“Historie łóżkowe”, to spektakl, w którym bohaterowie, czasami zabawnie nieporadni, tak jak i my wszyscy poszukują miłości, akceptacji i bliskości drugiego człowieka. Reżyserem sztuki jest Marcin Sławiński, autor blisko 100 inscenizacji w kilkudziesięciu polskich teatrach. To jedna z najlepszych komedii kanadyjskiego autora Norma Fostera.

Dzień Bab – 18:00/20:00, Teatr Młody w Katowicach

Spektakl muzyczny w reżyserii Bartosza Smolenia, w którym zaśpiewają: Zuzanna Czyż, Michał Ryguła, Jakub Seiffert oraz Bartosz Smoleń i zagrają: klarnet – Kamila Ogłoza kontrabas – Mateusz Piechuta pianino / akordeon – Dominika Pham Van skrzypce – Anna Wolanin trąbki – Magdalena Świętek oraz Krzysztof Ryguła.

Dwanaście godzin z życia kobiety – 18:00, Pałac w Rybnej, Tarnowskie Góry

Recital piosenek do tekstów Wojciecha Młynarskiego z muzyką Jerzego Derfla w interpretacji: Agnieszki Wiśniewskiej-Rak – śpiew, Mateusza Meisnera- fortepian. Po recitalu można zostać w pałacu na uroczystą kolację.

Dzień Kobiet – 18:00, Teatr Sztuk w Jaworznie

Spotkanie muzyczne podczas którego nie zabraknie hitów polskiej sceny muzycznej, oczywiście traktujących o kobietach, bądź do nich skierowanych. Wystąpią: Mateusz Adamczyk – gitara, Tomasz Gędłek – wokal, Mateusz Motyka – gitara, Bartosz Paluch – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Skotnicki – perkusja, Mariusz Stadler – gitara basowa, Grzegorz Wąchała – wokal.

Uwaga! Niektóre imprezy mogą zostać odwołane. Zalecamy sprawdzanie informacji u organizatorów – linki zamieszczone są w nazwach wydarzeń.