Sobota będzie ważnym dniem dla śląskich fanów żużla. Tego samego dnia odbędzie się ostatni sparing i prezentacja szczypiornistów NMC Górnika Zabrze. Oto nasze sportowe propozycje na weekend.

NMC Górnik Zabrze – Sandra SPA Pogoń Szczecin (piłka ręczna) – 23 sierpnia 17:30, 24 sierpnia 11:00
Sparingowy dublet połączony z prezentacją drużyny. W piątek i sobotę szczypiorniści NMC Górnika Zabrze rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu, a formę śląskiego zespołu sprawdzi Sandra SPA Pogoń Szczecin. Dodatkowo, po sobotnim spotkaniu (o 13:30) odbędzie się prezentacja drużyny w Łaźni Łańcuszkowej (ul. Wolności 408). Jednym z punktów programu będzie fragment wystawy Muzeum Miejskiego “Pogoń za Mistrzostwem” o sukcesach zabrzańskiego klubu sprzed lat.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa (biegi) – 24 sierpnia, 10:00
Każdego miesiąca AKMB Pędziwiatr Gliwice organizuje imprezę biegową w Lesie Komunalnym w Gliwicach. Będzie to ósma edycja w tym roku i 68. w całej historii wydarzenia. W lipcu – mimo okresu urlopowego – na starcie stanęło blisko pół tysiąca osób. Zaletą biegu jest to, że uczestnicy sami decydują, ile pętli chcą pokonać – jedna ma długość 4190 metrów. Startować można także w konkurencji Nordic Walking. Więcej szczegółów na stronie gppb.eu.

GKS Katowice – Górnik Łęczna (piłka nożna kobiet) – 24 sierpnia, 12:00
Do Katowic przyjedzie mistrz Polski w piłce nożnej kobiet. Gospodynie dobrze weszły w sezon i w trzech pierwszych kolejkach zdobyły siedem punktów, co daje aktualnie trzecie miejsce. Górnik ma tylko jedno rozegrane spotkanie, ponieważ rywalizował w turnieju eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. Drużyna z Łęcznej zajęła w czterozespołowej grupie trzecie miejsce i zakończyła swoją europejską przygodę. Przy Bukowej będzie jednak zdecydowanym faworytem.

PGG ROW Rybnik – Unia Tarnów (żużel) – 25 sierpnia, 14:30
Rybniczanie są na dobrej drodze, by awansować do finału Nice I Ligi Żużlowej i powalczyć o elitę. W Tarnowie “Rekiny” wywalczyły aż 10-punktową zaliczkę i trudno wyobrazić sobie inny scenariusz niż dowiezienie prowadzenia do końca. Mimo to, żużlowcom przyda się wsparcie trybun. W awizowanym składzie PGG ROW-u nie ma zmian względem pierwszego spotkania.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy (piłka nożna) – 25 sierpnia, 14:45
Rywalizacja śląsko-zagłębiowska od zawsze elektryzuje kibiców piłkarskich. Gospodarze wygrali dwa poprzednie spotkania, ale i tyszanie pokazali moc w poprzedniej kolejce, wygrywając z Chrobrym Głogów aż 5:1. Zwyżkowa forma może dawać nadzieję, że pojedynek nie będzie tylko “meczem walki”. GKS ma sześć punktów i zajmuje 16. miejsce. Zagłębie ma tylko “oczko” więcej, ale plasuje się znacznie wyżej – na ósmej pozycji.

Adrian Waloszczyk

Zdjęcie: Jay Wennington/Unsplash