W weekend rozgrywki ligowe zaczynają kolejne drużyny – emocjonować się będzie można PGNiG Superligą kobiet i Futsal Ekstraklasą.

15tka z Katowic do Sosnowca (biegi) – 7 września, 14:00

W sobotnie popołudnie biegacze pokonają kultową trasę tramwaju nr 15, który łączy Sosnowiec z Katowicami. Bieg rozpocznie się w sosnowieckim Parku Sieleckiego, a zakończy przy Galerii Katowickiej. W czasie wydarzenia, w godz. 9:00-16:30, w Galerii Katowickiej i na placu przed nią będzie można wykonać darmowe badania oraz zabiegi. W namiocie Perfect Body Center wykonywana będzie analiza składu ciała i badanie biomechaniki stopy. Na miejscu będzie można także skorzystać z kriokomory. Na trasie biegu, na granicy Sosnowca i Katowic, uczestnicy mogą zostać poproszeni o… pokazanie symbolicznego paszportu, który będą mogli odebrać w Biurze Paszportowym biegu.

Wawel Wirek – Urania Ruda Śląska – 7 września, 15:15

Z uwagi na mecze reprezentacji pauzuje PKO BP Ekstraklasa, ale to nie oznacza, że w regionie będzie brakowało ciekawych spotkań. W klasie okręgowej odbędą się derby Rudy Śląskiej, w których Wawel Wirek podejmie Uranię Ruda Śląska. Obie drużyny sąsiadują w tabeli – gospodarze zajmują 11. miejsce z sześcioma punktami, goście z kolei uzbierali jedno “oczko” więcej i zajmują 10. pozycję. Wawel na własnym obiekcie w tym sezonie gra bezkompromisowo, w dodatku w meczach zawsze pada sporo bramek – w trzech spotkaniach przy Katowickiej strzelono aż 13 goli.

Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów – 7 września, 17:00

Jeszcze trzy lata temu Ruch Chorzów grał z Górnikiem Zabrze na najwyższym szczeblu, a teraz zmierzy się z jego rezerwami w III lidze. Mimo że będzie to spotkanie dopiero na czwartym poziomie rozgrywkowym, to na trybunach zasiądzie rekordowa jak na III ligę liczba widzów – na dwa dni przed derbami sprzedano już prawie dwa tysiące biletów. Faworytem będą gospodarze, ale chorzowianie podejdą do meczu podbudowani pierwszym zwycięstwem, odniesionym w środę w wyjazdowym pojedynku z Rekordem Bielsko-Biała.

KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg – 7 września, 17:00

O tej samej godzinie co piłkarze, rozgrywki zainauguruje KPR Ruch Chorzów, który w pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzy się z czwartą drużyną poprzednich rozgrywek – EKS-em Startem Elbląg. “Niebieskie” w PGNiG Superlidze poprowadzi nowy trener – Chorwat Marko Breżić, który podpisał roczną umowę ze śląskim klubem.

GSF Gliwice – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – 7 września, 18:00

Rozgrywki wznowią też zespoły z futsalowej ekstraklasy. Beniaminek GSF Gliwice w pierwszej kolejce zagra z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce. Gliwiczanie solidnie wzmocnili zespół – do drużyny dołączyli m.in. Wojciech Kędziora, który do tej pory grał na trawiastych boiskach m.in. w Piaście Gliwice, GKS-ie Katowice i Ruchu Chorzów oraz Robert Gładczak, znany wszystkim fanom futsalu reprezentant Polski i były gracz m.in. Cleareksu Chorzów. W zaczynającym się sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagra aż sześć zespołów z naszego województwa!

Adrian Waloszczyk

Zdjęcie: RUN 4 FFWPU/Pexels