Reprezentacja siatkarek Kamerunu w Polsce, w tym na terenie woj. śląskiego przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. O przepustki do zawodów w stolicy Japonii drużyna z Afryki będzie walczyć u siebie w kraju (4-9 stycznia 2020 r). .

Jak poinformował prezes firmy DeGie, Dariusz Grzyb (która to opiekuje się grupą podczas pobytu w Polsce) zawodniczki z Afryki w pierwszym etapie zgrupowania przebywają w Gliwicach. Święta Bożego Narodzenia nie oznaczają dla nich odpoczynku. Treningi w halach przy ul. Jasnej i Górnych Wałów wyznaczono nawet na Wigilię oraz dwa dni świątecznie. 

27 grudnia, w gliwickiej hali KŚ AZS Politechniki Śląskiej rozegrają one sparing z ekipa czeskiej ekstraklasy TJ Sokół Sternberk. Zespoły wchodzą na halę o godz. 17, po rozgrzewce rozpocznie się mecz (sparing nie jest impreza masową).

Dzień później Kamerunki rozegrają kolejne spotkanie. W hali w Sosnowcu-Milowicach zagrają z MKS MOS Płomieniem. Po meczu wyjadą na kolejną część zgrupowania, na Podkarpacie.

r.cz.