Zabytkowy park w Świerklańcu to nie tylko świetny pomysł na wakacyjny spacer, ale też miejsce, w którym można posłuchać muzyki z całego świata i obejrzeć film.

Od lipca w amfiteatrze na terenie parku w Świerklańcu trwa festiwal “Muzyka narodów”, w ramach którego tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz wraz ze swoimi gośćmi zabiera odwiedzających to wyjątkowe miejsce w muzyczną podróż. Podróż po całym świecie.

Każdy koncert to wycieczka do innego kraju lub regionu. Zaczęło się od muzyki austriackiej, następnie była muzyka włoska, z Beskidu Śląskiego, a ostatnio – z Peru. W najbliższą niedzielę – 2 sierpnia – od 16:00 będzie można wsłuchać się w utwory hiszpańskie, a tenorowi towarzyszyć będą Hola Flamenco! oraz mezzosopranistka Maja Wielgus. Do końca wakacji odbędzie się pięć koncertów:

  • 2 sierpnia, 16:00 – koncert muzyki hiszpańskiej
  • 9 sierpnia, 16:00 – koncert muzyki polskiej
  • 16 sierpnia, 16:00 – koncert muzyki klezmerskiej
  • 22 sierpnia, 16:00 – koncert muzyki rosyjskiej
  • 30 sierpnia, 16:00 – koncert muzyki regionalnej (Śląsk)

Muzyka to nie wszystko. W piątek 14 sierpnia – również w amfiteatrze – odbędzie się czwarta edycja Letniego Kina Parkowego. W jego ramach o 20:30 odbędzie się seans filmu familijnego “Był sobie pies 2”. Ze względu na epidemię, liczba widzów w amfiteatrze zostanie ograniczona do 100 osób.

Wstęp na koncerty i seans jest bezpłatny.