Pod koniec lipca rusza cykl dni otwartych w Krainie Górnej Odry, w ramach których najciekawsze atrakcje w regionie będą udostępnione za darmo.

Organizatorzy przygotowali dziewięć różnych terminów. Pierwszy dzień otwarty odbędzie się 28 lipca. Wtedy to będzie można odwiedzić Rydułtowskie Centrum Kultury “Feniks”. W programie są m.in. warsztaty teatralne, wprowadzenie w kuluary teatru, film familijny “Czworo dzieci i coś” oraz spacer po Rydułtowach z przewodnikiem. Wycieczka będzie trwać od 9:00 do 16:00. W kolejnych dniach będzie można odwiedzić m.in. kolej wąskotorową w Rudach, Zabytkową Kopalnię Ignacy w Rybniku czy Zamek Piastowski w Raciborzu. W sierpniu odbędzie się także spływ kajakowy.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny na stronie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Zapisywać się już można także na drugi dzień otwarty, który odbędzie się 31 lipca w Rodzinnym Parku Rozrywki “Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim. Osoby niezarejestrowane będą mogły wziąć udział w wydarzeniu wyłącznie w przypadku wolnych miejsc.

Plan dni otwartych