Weekend to czas, w którym uaktywniają się kibice. Gdzie mogą spędzić czas sportowi pasjonaci? Oto kilka naszych propozycji.

JKH GKS Jastrzębie – KH GKS Katowice – 16 sierpnia, 19:00
Sportowy weekend można zacząć od… hokeja na lodzie. Mimo że do zimy jeszcze daleko, hokeiści są już w trakcie treningów przed nowym sezonem. Elementem tych przygotowań będzie Puchar Wyszehradzki, w którym weźmie udział osiem drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Już pierwszego dnia zawodów odbędzie się polski, w dodatku derbowy, pojedynek – JKH GKS Jastrzębie podejmie na własnym lodowisku brązowego medalistę mistrzostw Polski, KH GKS Katowice. Mimo że to turniej towarzyski, to oba zespoły zapowiadają, że potraktują to spotkanie poważnie. Grupę A tych rozgrywek uzupełniają HK Nitra i Ferencvaros Budapeszt.

Slavia Ruda Śląska – Gwarek Ornontowice – 17 sierpnia, 11:00
Na dobre rozkręciły się ligi piłkarskie. Pierwszy ciekawy pojedynek w naszym województwie odbędzie się już w sobotę o 11:00. Slavia Ruda Śląska podejmie u siebie Gwarek Ornontowice. Obchodząca w tym roku 100-lecie Slavia po 1. kolejce zajmuje trzecie miejsce w I grupie IV ligi, a jej sobotni rywal – pierwsze.

Ruch Chorzów – Foto-Higiena Gać – 17 sierpnia, 17:00
Bardzo ciekawie będzie też szczebel wyżej – pierwszy mecz nowego sezonu rozegra Ruch Chorzów, który ma olbrzymie problemy organizacyjne. Patrząc na ostatnie tygodnie, już sam start jest dla “Niebieskich” dużym sukcesem. Na boisku pieniądze nie grają, ale chorzowianie nie będą faworytami w spotkaniu z wiceliderem, Foto-Higienią Gać. Wszyscy są jednak ciekawi, jak pokaże się spadkowicz z II ligi. Mecz rozpocznie się o 17:00.

ROW 1964 Rybnik – Górnik II Zabrze – 17 sierpnia, 17:00
O tej samej godzinie w sobotnie popołudnie na boisko wybiegną piłkarze ROW-u 1964 Rybnik i rezerw Górnika Zabrze. Co prawda zarówno kibice jak i same kluby żyją ze sobą w zgodzie, ale na boisku przyjaźni nie będzie – tym bardziej, że rybniczanie w pierwszych dwóch kolejkach III ligi nie zdołali odnieść zwycięstwa i jeśli marzą o powrocie na II-ligowe boiska, nie mogą pozwolić sobie na stratę kolejnych punktów. Można się spodziewać, że zabrzanie przyjadą wzmocnieni kilkoma graczami pierwszej drużyny.

TS ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała – 17 sierpnia, 16:00
Nie zapominajmy, że w piłkę grają też kobiety. W sobotę rozgrywki zainaugurują zawodniczki I ligi. W 1. kolejce TS ROW Rybnik podejmie u siebie Rekord Bielsko-Biała. Gospodynie latem wzmocniły skład i chcą zająć wyższe miejsce niż ostatnio (szóste). O mocy ROW-u może świadczyć niedawny wygrany sparing z… Rekordem, który zakończył się wynikiem 5:1.

Pszczyński Bieg Powstańczy – 17 sierpnia, 10:00
W weekend nie zabraknie też nawiązań do Powstań Śląskich. W Pszczynie odbędzie się bieg na dystansie siedmiu kilometrów, upamiętniający Powstańców. Start i meta zlokalizowane będą na pszczyńskim rynku, a na trasie pojawi się 400 biegaczy, którzy wystartują w specjalnie przygotowanych na to wydarzenie koszulkach.