8 września minęły 53 lata od uruchomienia kultowej kolejki linowej “Elka”. Z tej okazji przygotowano promocję i konkursy z nagrodami.

“Elka” po raz pierwszy została uruchomiona 8 września 1957 roku. Dzisiaj jest to jedna z najważniejszych atrakcji Parku Śląskiego. W 2013 roku kolejka przeszła modernizację, by móc cieszyć swoją trasą kolejne pokolenia. Trasa “Elki” przebiega od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka i jest identyczna jak przed laty. W trakcie przejażdżki można podziwiać m.in. rosarium, zabytkową bramę Śląskiego Ogrodu Zoologicznego czy też promenadę Jerzego Ziętka. Długość trasy wynosi 2185 metrów i można ją pokonywać w 8-osobowych gondolach i 4-osobowych kanapach. Jednocześnie kolejką może podróżować 240 osób.

Park Śląski nie zapomniał o urodzinach „Elki”. Od 8 do 13 września obowiązują promocyjne ceny przejażdżki, a w weekend „Elka” zaprasza wszystkich na swoją urodzinową imprezę, podczas której nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych. Ponadto, codziennie na facebookowym profilu Parku Śląskiego zadawane są pytania w ramach konkursu „Co Ty wiesz o Elce?”. Trwa także konkurs, w którym trzeba ułożyć minimum czterowersowego wiersz o „Elce”. Więcej szczegółów na stronie Parku Śląskiego.

Zdjęcie: Tomasz Ibrom/CC BY-SA