Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej zaprasza na kolejną edycję cyklicznych koncertów plenerowych Zespołu Muzyki Salonowej ELEGANZA pod tytułem Otwarty Salon Muzyczny, które odbywać się będą jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca od czerwca do września, w samo południe, w różnych miejscach wokół Starego Miasta w Gliwicach.

Ta nowa letnia tradycja spędzenia wolnego czasu przy muzyce salonowej gromadzi w niedzielne południa wielu odbiorców i pozwala poczuć klimat, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w parkach i salonach XIX-wiecznej Europy (w szczególności Wiednia) i był obecny na wielu wykwintnych balach.

Zespół Muzyki Salonowej ELEGANZA powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

Tworzą go liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

ELEGANZA występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach, jak i w plenerze oraz rozszerza ofertę muzyczną Gliwickiej Orkiestry Kameralnej dla swoich słuchaczy.