A jeśli kobieta idealna naprawdę istnieje?
Beata Zarembianka sprawdzi, co stanie się, gdy męskie fantazje dwóch
przyjaciół wcielić w życie.
A ponieważ odwiedza Darka Niebudka i Jacka Kawalca… będzie gorąco!
KOBIETA NA ZAMÓWIENIE – spektakl AVE Teatru to doskonała wakacyjna
komedia. Będzie śmiesznie, pikantnie i bardzo intrygująco.
9 sierpnia o 19:00 w Chorzowskim Centrum Kultury. Resztki biletów są
dostępne w kasie ChCK i w sieci ticketportal.pl
A tydzień później, 16 sierpnia, nieszekspirowski Macbett, czyli też o kobietach!

9 sierpnia (pt) o 19:00

w Chorzowskim Centrum Kultury

AVE Teatr (Rzeszów)

Kobieta na zamówienie

tekst: Norm Foster

tłumaczenie: Mirosław Połatyński

reżyseria: Marcin Sławiński

scenografia i kostiumy: Barbara Guzik

muzyka: Jarek Babula

na scenie: Beata Zarembianka, Jacek Kawalec, Dariusz Niebudek

czas trwania: 115 minut

Bill (Jacek Kawalec), nudnawy statystyk w stosownym wieku, dostaje na urodziny od swojego najlepszego przyjaciela Leona (Dariusz Niebudek) niecodzienny prezent. Tym prezentem jest ankieta matrymonialna. Należy wskazać dziesięć cech idealnej kobiety, o której marzy (prawie) każdy facet.

Bill początkowo niechętnie przyjmuje zadanie, jednak z czasem idea stworzenia kobiety idealnej wciąga go bez reszty. Chwilę później niewinny prezent (Beata Zarembianka) puka do drzwi i…

z recenzji:

Norm Foster, jeden z najbardziej płodnych i popularnych kanadyjskich autorów, gwarantuje błyskotliwe i cięte dialogi oraz dynamiczną akcję. Jednak to dopiero trójka aktorów Ave Teatru wspólnie z reżyserem uczynili z tego spektaklu diamencik, który aż skrzy się od dopracowanych do perfekcji inscenizacyjnych pomysłów.

Magdalena Mach

Bilety: 24 zł

Dostępne:

– w kasie ChCK: Chorzów, ul. Henryka Sienkiewicza 3, tel. 32 349 78 63/65

– w sieci ticketportal.pl

Dla dzieci tym razem aż dwa wydarzenia, na dwóch kolejnych scenach:
– 10 sierpnia o 15:00 małe ChTO: KOZIOŁEK MATOŁEK I JEGO PRZYGODY
Agencji Artystycznej Prym Art to bajka klasyczna, rozśpiewana i bardzo
kolorowa. Przybywajcie, żeby przypomnieć sobie, po co szukać Pacanowa!
Gramy na scenie w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury!
– 15 sierpnia o 15:00 DZIECINADA: na początek słowacki teatr PIKI z
Paskudarium, a później sami przygotowujemy własny spektakl i
wystawiamy go na scenie. Gramy na Nowym Rynku w Chorzowie.
Na wydarzenia małego ChTO oraz Dziecinadę wstęp wolny dla wszystkich!

10 sierpnia, sobota, 15:00

CHORZOWSKI TEATRZYK OGRÓDKOWY

na scenie w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury

Agencja Artystyczna Prym Art (Katowice)

Koziołek Matołek i jego przygody

scenariusz i reżyseria: Tomasz Banasik
choreografia: Magdalena Ławniczek
kostiumy: Justyna Galus
scenografia: Magdalena Nowacka-Kolano
muzyka: Dariusz Szweda
na scenie: Agnieszka Wajs, Paweł Gwizdała, Agnieszka Szumańska

czas trwania: 55 minut

Muzyczna bajka pełna ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń! Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie czynią spektakl niezwykłym zarówno dla najmłodszych widzów jak i dla tych starszych. Bajka jest lekturą w I klasie szkoły podstawowej.

Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.

15 sierpnia, czwartek, 15:00

DZIECINADA
na Nowym Rynku w Chorzowie

na początek

Divadlo PIKI: Paskudarium

a następnie warsztaty teatralne przygotowywane we współpracy z Fundacją Edukacyjną Kombinatory

wykonujemy lalki, rekwizyty, uczymy się aktorstwa i sami wystawiamy własną bajkę na prawdziwej scenie.

O czym ta bajka? Niespodzianka!

O Paskudarium:
reżyseria: Katarína Aulitisová, L’ubomír Piktor
kostiumy: Zuzana Cigánová-Mojžišová
muzyka: Michal Ničík
na scenie: Katarína Aulitisová, L’ubomír Piktor

Profesor Samojad prowadził badania nad niegrzecznością i zgromadził kilka ciekawych historii ku przestrodze. Kolejne opowieści, dalekie od dzisiejszych kanonów poprawności politycznej, otwierają przed maluchami wizję świata pozbawionego zasad. Tu dzieci obowiązkowo są niegrzeczne, a ich rodzice obowiązkowo troskliwi i nadopiekuńczy. Wybrykom nie ma końca… aż do prześmiewczego finału.
Paskudarium jest bajką niezwykle dynamiczną. Na scenie roi się od postaci, wciąż zmieniają się scenki w ramach poszczególnych opowieści. Przeobrażenia dokonują się błyskawicznie i bezpośrednio na scenie: Katka Aulitisová i L’ubomir Piktor jednocześnie animują lalki (najmłodszych bohaterów), wcielają się w rodziców i dodają dalszoplanowe postacie (ogromna pani dyrektor to dwa rękawy i okulary). Można mówić, że na scenie było tylko dwoje aktorów, i tak nikt w to nie uwierzy.

Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy zawsze oznacza świetną zabawę dla dzieci, ale też dla towarzyszących im dorosłych. Naczelny Ogrodnik dba o jakość i wysoki poziom spektakli prezentowanych w programie głównym (czyli dla dorosłych): tak samo ważne jest dla niego małe ChTO. Stara się pokazywać spektakle różnorodne formalnie, żeby najmłodsi mogli się przekonać, jak wiele do zaoferowania im ma teatr. Na małym ChTO pojawiają się w dużej części interaktywne przedstawienia, bo publiczność bardzo chętnie bierze udział w „akcjach” ogłaszanych ze sceny. Czasami trzeba pomóc głównemu bohaterowi, innym razem wspólnie zaśpiewać piosenkę, pomóc animować jednego z bohaterów… Na małym ChTO zawsze jest wesoło, kolorowo i ciekawie, a to szalenie ważne: w końcu widzowie Chorzowskiego Teatrzyku Ogródkowego w przyszłości staną się bywalcami „dorosłego” ChTO, miłość do teatru zostanie w nich na całe życie. Kwintesencją teatralnej interaktywności i zabawy jest co roku Dziecinada. Oczywiście nie powiemy wcześniej, jaki jest jej temat: to tajemnica, którą co roku poznają przed 15 sierpnia tylko trzy osoby: Ewa Reymann: aktorka teatrów dziecięcych, Ola Mruczek: szefowa Fundacji Edukacyjnej Kombinatory odpowiedzialna za warsztaty i Basia Englender: rysowniczka. Dziecinada ma swoje stałe punkty, jednym z nich jest występ znakomitego i uwielbianego przez dzieci i dorosłych (tych ostatnich także dzięki niepowtarzalnemu humorowi) słowackiego teatru PIKI. Potem wszyscy przystępują do wytężonej pracy: mamy trochę czasu, żeby przygotować własną bajkę. Tekst jest, ale trzeba przygotować scenografię i elementy kostiumów, a nawet przejść szybki kurs aktorstwa. Na kilku stanowiskach dzieci uczą się stroić miny, tworzą proste instrumenty muzyczne, lalki itp. Wszystko za moment przyda im się w prawdziwym występie. Ale nie tylko. Bo chodzi też o to, żeby doświadczenia z Dziecinady mogły przenieść do swoich domowych zabaw. Dlatego co roku staramy się wymyślać coś nowego: były już między innymi lalki: kartonowe figurki na patykach lub przerobione pojedyncze skarpetki. Udowadniamy, że w zasadzie bezkosztowo przygotować można sobie teatr w domu. A kiedy wszystko jest już gotowe, chętni, głównie maluchy, ale jeśli jakiś rodzic ma ochotę, nie robimy problemu, wchodzą na scenę pod wodzą niezastąpionej Ewy Reymann. I zaczyna się nasza własna bajka. A na widowni wielkie nagrywanie, w ruch idą komórki, smartfony i kamerki, w końcu taki występ zdarza się tylko raz do roku. 15 sierpnia zapraszamy wszystkich na Dziecinadę, wielkie święto dzieci!

Izabela Mikrut