W niedzielę 7 marca w Parku Śląskim odbędzie się ósma edycja Biegu Wiosennego. Uczestnicy finiszować będą na bieżni Stadionu Śląskiego.

W ostatnich dniach zima zdecydowanie ustąpiła miejsca i mogliśmy się cieszyć pierwszymi w tym roku dniami z kilkunastostopniową temperaturą. To zapowiedź tego, że pogoda coraz bardziej będzie sprzyjać biegaczom. Idealnym pretekstem do inauguracji sezonu biegowego (lub w ogóle rozpoczęcia przygody z bieganiem) jest Bieg Wiosenny w Parku Śląskim. Ósma edycja tego wydarzenia odbędzie się już 7 marca.

Trasa tej imprezy przebiega po – budzących się z zimowego snu – alejach Parku Śląskiego. Najtrudniejszym fragmentem 10-kilometrowej pętli będzie długi podbieg przy alei Leśnej. Prawdziwą atrakcją dla miłośników amatorskiego biegania jest jednak meta. Ostatnie metry biegacze pokonywać będą po bieżni legendarnego Stadionu Śląskiego. Trasę można obejrzeć na specjalnej wizualizacji (TUTAJ). Po przebiegnięciu mety każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, który wchodzi w skład pakietu startowego. Każdy zawodnik na ukończenie biegu ma 90 minut.

Z uwagi na panujące obostrzenia, nie będzie startu masowego. Każdy uczestnik przy rejestracji dokonuje wyboru przedziału czasowego (15 minut), w którym ma wystartować. Zawodnicy będą wypuszczani indywidualnie, między 9:00 a 13:00. Wciąż istnieje możliwość dołączenia do biegu. Opłata startowa za udział przy rejestracji do 28 lutego wynosi 69 złotych. Zapisy odbywają się online (TUTAJ). Dodatkowo, 100 pakietów startowych będzie dostępnych w dniach 5 i 6 marca w biurze zawodów. Wówczas opłata wynosi 80 złotych. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Parku Śląskiego.

W poprzedniej edycji Biegu Wiosennego, w 2019 roku, wzięło udział 2348 osób, a najszybszy był Mateusz Mrówka z Radlina. Na tegoroczną edycję zapisało się już ponad 1300 osób.