W najbliższych dniach sporo będzie działo się na terenie Zamku Ogrodzieniec, ale też… nad nim.

Zamek w Ogrodzieńcu to jeden z najchętniej odwiedzanych zamków w województwie śląskim. Jego popularność – także poza granicami kraju – wzrosła po emisji serialu “Wiedźmin”. To właśnie tu kręcono jedną z najpopularniejszych europejskich serii platformy Netflix. 21 sierpnia zamek opanują jednak nie ekipy filmowe, a… baloniarze. Tego dnia odbędzie się Zamkowa Fiesta Balonowa, w której wezmą udział czołowi polscy piloci, z Mateuszem Rękasem – zwycięzcą najbardziej prestiżowej lotniczej imprezy na świecie, Pucharu Gordona Bennetta – na czele.

W piątkowy wieczór – od 18:00 – 10 załóg wzniesie się nad zamek. Ich celem będzie zlokalizowanie na podzamczu krzyża. Załoga, która zrzuci specjalny marker najbliżej celu, wygra konkurencję. To jednak nie koniec balonowych atrakcji – o 21:00 odbędzie się spektakularne nocne widowisko, w którym weźmie udział sześć balonowych załóg. Dzień później – jednak znacznie wcześniej, bo o 6 rano – podobna konkurencja odbędzie się w grodzie na górze Birów. W Ogrodzieńcu z kolei 22 sierpnia będą zbierane pieniądze na leczenie Mateusza, który zmaga się z rzadką chorobą immunologiczną z rodzaju autoagresji, trzeciego, najgorszego stopnia. Oznacza to, że jego organizm rozpoznaje własne ciało jako obce i próbuje je atakować.

Odwiedzający zamek będą mogli wziąć udział w m.in. warsztatach samoobrony dla kobiet, turnieju łuczniczym, grze terenowej lub też odwiedzić stanowisko Jurajskiej grupy GOPR. Odbędzie się także gala sztuk walki – Fight Quest Jura 2020. Głównym wydarzeniem tego dnia będzie charytatywny rajd rowerowy. Na ulicy zamkowej odbędzie się zlot Car Audio. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.