Coraz więcej sportu! W weekend wystartowały rozgrywki futsalu i piłki ręcznej kobiet. GKS Tychy rozegrał kolejne dwa mecze w Lidze Mistrzów, a podczas Rajdu Śląska mistrzostwo Polski zapewnili sobie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk.

Rajd Śląska wyłonił mistrza Polski

Jeżdżący Skodą Fabią R5 Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Rajd Śląska i zostali Rajdowymi Mistrzami Polski. Druga w klasyfikacji załoga – Tomasz Kasperczyk i Damian Syty – straciła do zwycięzców niecałe 14 sekund. Triumfatorzy wygrali osiem z 12 odcinków specjalnych, w tym ten wyjątkowy – kryterium pod Stadionem Śląskim. Tegoroczna edycja Rajdu Śląska związana była z obchodami 100-lecia Powstań Śląskich. W ramach rajdu odbyły się także kolejne rundy Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Więcej szczegółów na stronie rajdu.

Liga Mistrzów to za wysokie progi

GKS Tychy przegrał kolejne dwa mecze w Lidze Mistrzów. Najpierw tyszanie ulegli Adlerowi Mannheim 0:5, tracąc cztery bramki już w pierwszej tercji. W całym spotkaniu mistrz Polski oddał tylko dziewięć (na 24 próby) celnych strzałów. Dla porównania – Niemcy uderzali 78 razy, z czego 40 celnie. Duża różnica w strzałach – na niekorzyść tyszan – była także w spotkaniu GKS-u z Djurgarden Sztokholm, ale gospodarze tylko dwa razy zdołali skierować krążek do bramki śląskiego zespołu. Po czterech meczach GKS z jednym punktem zajmuje ostatnie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów.

Adler Mannheim – GKS Tychy 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)

Djurgarden Sztokholm – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Ruszyła Futsal Ekstraklasa

AZS UŚ Katowice pierwszym liderem Futsal Ekstraklasy. Pierwsza kolejka nowego sezonu dostarczyła kilka niespodzianek i jeden bardzo rzadki wynik. Beniaminek GSF Gliwice zremisował 0:0 z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice. Ostatni raz bezbramkowy mecz w tych rozgrywkach odbył się w 2016 roku. Drugi z beniaminków – Gwiazda Ruda Śląska – również zremisowała, 1:1 z Red Devils Chojnice. Spory zawód swoim kibicom sprawił kandydat do mistrzostwa, Clearex Chorzów, który przegrał z kolejnym beniaminkiem, Futsalem Leszno. Niespodzianki nie było w starciu Piasta Gliwice z Rekordem Bielsko-Biała, chociaż mistrzowie Polski ponownie mieli spore problemy z gliwiczanami i wygrali zaledwie 1:0. Wspomniany AZS pokonał 6:3 Red Dragons Pniewy.

GSF Gliwice – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 0:0

Gwiazda Ruda Śląska – Red Devils Chojnice 1:1 (1:1)

Red Dragons Pniewy – AZS UŚ Katowice 3:6 (1:2)

Futsal Leszno – Clearex Chorzów 2:1 (1:1)

Piast Gliwice – Rekord Bielsko-Biała 0:1 (0:0)

Nieudany start „Niebieskich”

KPR Ruch Chorzów na inaugurację nowego sezonu PGNiG Superligi przegrał u siebie ze Startem Elbląg różnicą 10 bramek. Przyjezdne już do przerwy wypracowały sobie dwucyfrową przewagę i w drugiej połowie spokojnie kontrolowały przebieg spotkania. W następnej kolejce o wygraną też nie będzie łatwo – Ruch zmierzy się przed własną publicznością z mistrzyniami Polski, Perłą Lublin.

KPR Ruch Chorzów – EKS Start Elbląg 20:30 (8:18)