Żużlowcy PGG ROW-u Rybnik po raz drugi pokazali, komu należy się miejsce w finale. Weekend był udany dla lekkoatletów AZS-u AWF-u Katowice, którzy w mistrzostwach Polski w Radomiu zdobyli 14 medali.

„Rekiny” zrobiły swoje

„Ekstraliga dla Rybnika loading (…50%)” – transparent o takiej treści wywiesili kibice PGG ROW-u Rybnik. Ich żużlowcy nie zawiedli i po raz drugi wysoko pokonali Unię Tarnów, tym samym pieczętując awans do finału Nice 1. Ligi Żużlowej. Rybniczanie wygrali 54:36 – w całym dwumeczu aż 104:76 – a najwięcej punktów dla „Rekinów” przywiózł kapitan Kacper Woryna – 13. O awans do upragnionej PGE Ekstraligi PGG ROW powalczy z zespołem Arged Malesa TŻ Ostrovia. Więcej o półfinałowym starciu z „Jaskółkami” można przeczytać w materiale Krzysztofa „Walusia” Walkowiaka.

GTK po pierwszej próbie

Gliwickie Towarzystwo Koszykówki wygrało 79:65 na wyjeździe z Weegree AZS-em Politechniką Opolską w swoim pierwszym sparingu tego lata. Najefektowniej pokazał się jeden z nowych zawodników – Joe Furstinger, który zdobył 16 punktów i miał 10 zbiórek. Dobrze pokazali się kolejni nowi – Milivoje Mijović (15 punktów, 6 zbiórek) i Duke Mondy (11 punktów, 6 asyst). Gliwiczanie łącznie rozegrają 12 sparingów przed nowym sezonem. Najbliższy – w środę z Górnikiem Trans.eu Wałbrzych z Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź”.

W Zabrzu chcą być w czwórce

NMC Górnik Zabrze przygotowany do nowego sezonu. „Trójkolorowi” dwukrotnie pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin w ostatnich sparingach (34:19 i 28:25) przed rozpoczęciem nowego sezonu. Na papierze zespół prezentuje się solidnie i kibice mają pełne prawo liczyć, że tym razem droga po medal nie skończy się – jak w dwóch poprzednich sezonach – na ćwierćfinale. – Celem jest półfinał mistrzostw Polski – powiedział na sobotniej prezentacji prezes Bogdan Kmiecik.

Worek medali dla „Akademików”

W weekend w Radomiu odbywały się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Zawodnicy AZS-u AWF-u Katowice zdobyli aż 14 medali, w tym pięć złotych. Bardzo dobrze spisały się biegowe sztafety oraz sprinterka Ewa Swoboda. Justyna Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów przybiegła na trzecim miejscu. Medal – jedyny – dla Sprintu Bielsko-Biała zdobył Michał Haratyk w pchnięciu kulą.