W weekend w Rybniku rozdano medale mistrzostw Polski w judo. Na podium stanęło wielu zawodników z naszego województwa. Medal – po 10 latach – zdobył także Włókniarz Częstochowa.

Żużel: Brązowe Lwy

forBET Włókniarz Częstochowa przegrał rewanżowe spotkanie ze Stelmetem Falubazem Zielona Góra, ale tylko jednym punktem. Jako że w pierwszym meczu „Lwy” wygrały aż 57:33, to w Częstochowie cieszą się z brązowego medalu drużynowych mistrzostw Polski – pierwszego krążka od 2009 roku. Do trzeciego miejsca zespół poprowadził Leon Madsen – najlepiej punktujący żużlowiec całej ligi. Łącznie Duńczyk wygrał aż 50 biegów (najwięcej) i ani razu nie dojechał ostatni. Przywiózł dla „Lwów” 224 punkty.

Stelmet Falubaz Zielona Góra – forBET Włókniarz Częstochowa 45:44

Judo: Górny Śląsk potęgą

W weekend w Rybniku odbywały się mistrzostwa Polski seniorów w judo. Zawodnicy z województwa śląskiego wywalczyli aż 21 medali. Największą zdobyczą mogą pochwalić się Czarni Bytom, którzy mają dwóch złotych (Beata Pacut, Ewa Konieczny), czterech srebrnych i pięciu brązowych medalistów. Mistrzami Polski zostali także Agata Perenc (Polonia Rybnik), Anna Borowska (Kejza Team Rybnik), Adrian Wala (AZS AWF Katowice), Patryk Wawrzyczek (Janosik Bielsko-Biała), Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice) i Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik). Ponadto Czarni zdobyli złoto w turnieju drużynowym kobiet i srebro w rywalizacji drużynowej mężczyzn. Pełną listę medalistów można zobaczyć TUTAJ.

Podnoszenie ciężarów: Zawodniczka z Piekar Śląskich 11. na świecie

W Tajlandii odbywają się mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów. W rywalizacji do 71 kilogramów startowała Jolanta Wiór z klubu GKS Andaluzja Piekary Śląskie. Polka, która dzień przed startem obchodziła 24. urodziny, w rwaniu podniosła 93 kg, a w podrzucie 111 kg. Wygrała Katherina Nye ze Stanów Zjednoczonych, która uzyskała wynik o 44 kg lepszy. Druga była Amerykanka Martha Rogers (240 kg), a trzecia Koreanka Hyo Sim Kim (230 kg).

Piłka ręczna: „Trójkolorowi” z trzecią wygraną

NMC Górnik Zabrze odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem podopieczni trenera Marcina Lijewskiego pokonali we własnej hali Energę MKS Kalisz pięcioma bramkami. Spotkanie nie było łatwe dla gospodarzy, którzy dopiero w samej końcówce zdołali odskoczyć na bezpieczną odległość. Dzisiaj zabrzan czeka znacznie trudniejsze zadanie – o 18:15 zmierzą się na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock.

NMC Górnik Zabrze – Energa MKS Kalisz 28:23 (13:13)

Futsal: Świetna inauguracja Sośnicy

W historycznym – bo pierwszym w I lidze – meczu Sośnica Gliwice wysoko pokonała GKS Tychy. Co ciekawe, w 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a do przerwy… przegrywali 1:5. Dla niezorientowanych dodajmy, że jedna połowa w futsal trwa… 20 minut. Po pierwszej kolejce Sośnica zajmuje drugie miejsce. Trzeci jest inny śląski zespół – FC 2016 Siemianowice Śląskie, który wygrał 6:3 z Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój.

GKS Tychy – Sośnica Gliwice 2:6 (1:5)

FC 2016 Siemianowice Śląskie – Maxfarbex Futsal Busko-Zdrój 6:3 (4:0)