Aż 12 bramek padło w ostatnich minutach spotkań drużyn z naszego województwa. Kilka z nich było na wagę zwycięstwa.

Ekstraklasa: Mistrz ograł wicemistrza

Gdyby spojrzeć tylko na wyniki tej kolejki, to można byłoby dojść do wniosku, że futbol w naszym województwie ma się bardzo dobrze – Raków Częstochowa pokonał lidera na jego terenie, Górnik Zabrze zremisował na wyjeździe z wiceliderem, a Piast Gliwice do zera ograł wicemistrza Polski. W tej sytuacji można tylko żałować, że piłkarze rozjechali się na zgrupowania reprezentacji. Gliwiczanie są co prawda dopiero na siódmym miejscu, ale jako że ani jeden zespół z podium nie zdołał wygrać, strata do lidera wynosi tylko trzy punkty.

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:2 (1:2)

Spiridonović 2′ – Bartkowski 8′ (s), Kościelny 14′

Cracovia – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)

Dytiatjew 35′ – Matuszek 13′

Piast Gliwice – Legia Warszawa 2:0 (0:0)

Parzyszek 57′, Felix 68′

I liga: Nowa-stara miotła pozamiatała Sandecję

Dariusz Dudek niemal równo po roku wrócił na ławkę trenerską Zagłębia Sosnowiec. Efekt? Pierwsza wygrana od sierpnia, która daje nadzieje, że sytuacja w tabeli zacznie wyglądać coraz lepiej. Efektowną wygraną zanotowało Podbeskidzie Bielsko-Biała, które wskoczyło na czwarte miejsce i jest jedyną drużyną z województwa w strefie barażowej. Sporo działo się w meczu GKS-u Tychy, który do przerwy prowadził w Niecieczy, ale ostatecznie wrócił na Śląsk bez zdobyczy.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 3:1 (1:0)

Biłeńkyj 17′, Piasecki 82′ (k), Pawłowski 90′ – Ogorzały 90′

Stal Mielec – GKS Jastrzębie 3:1 (1:1)

Prokić 18′, Getinger 71′, Paluchowski 90′ – Ali 32′

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Bełchatów 4:0 (0:0)

Roginić 54′, 55′, Danielak 63′, Sopoćko 81′

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy 4:3 (2:3)

Jelić 9′, Kiełb 34′, 65′, Gutkovskis 84′ – Lewicki 2′, Szumilas 12′, Piątek 41′

II liga: GieKSa punkt za liderem

Czwarta wygrana z rzędu GKS-u Katowice – i czwarty mecz z rzędu, w którym GieKSa strzeliła gola w ostatnim kwadransie gry. Katowiczanie są już tylko punkt za liderem – Widzewem Łódź, z którym zmierzą się już 19 października. Szykuje się hit jakich mało! Warto też zwrócić uwagę na Skrę Częstochowa, która w pięciu ostatnich meczach na swoim stadionie zdobyła 13 punktów i jest jedną z najlepiej punktujących ekip u siebie. Szkoda tylko, że na wyjazdach wpadło tylko jedno „oczko”…

Górnik Polkowice – GKS Katowice 0:1 (0:0)

Kiebzak 80′

Skra Częstochowa – Bytovia Bytów 3:2 (1:1)

Wolny 8′, Nocoń 83′, Napora 87′ – Kawula 32′, Giel 87′

III liga: Gol w 97. minucie dał wygraną

Niesamowity przebieg miał mecz w Zabrzu, gdzie rezerwy Górnika po pół godzinie gry prowadziły z Rekordem Bielsko-Biała 2:0. Bielszczanie grali jednak do końca i w doliczonym czasie gry strzelili dwa gole – w tym tego na wagę trzech punktów w 97. minucie z rzutu karnego. Przegrały wszystkie trzy drużyny z podium – w tym Pniówek Pawłowice. Wciąż słabo wygląda ROW 1964 Rybnik, który przegrał trzeci raz z rzędu.

Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 2:3 (2:1)