Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim zdecydowanie można uznać za udany. Tak samo sezon mogą ocenić żużlowcy PGG ROW-u Rybnik, którzy awansowali do elity. Kolejne trofeum zdobyli hokeiści GKS-u Tychy.

Wysoki poziom Memoriału Kamili Skolimowskiej

24 754 widzów pojawiło się na Stadionie Śląskim na Memoriale Kamili Skolimowskiej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a ozdobą imprezy był konkurs pchnięcia kulą, który wygrał Konrad Bukowiecki. Jego najlepszy wynik – 22,25 metra – to rekord Europy do lat 23. Pochodząca z Żor Ewa Swoboda wygrała konkurencję poświęconą 100-leciu Powstań Śląskich – bieg na 100 metrów. Minimalnie wolniejsza od legendarnej Allyson Felix była raciborzanka Justyna Święty-Ersetic. Polka w biegu na 400 metrów przegrała o zaledwie 0,07 sekundy. Komplet wyników można sprawdzić TUTAJ.

Elitarne „Rekiny”

Żużlowcy PGG ROW-u Rybnik wykonali zadanie i pokonali 49:41 Arged Malesa TŻ Ostrovię w finale Nice 1. Ligi Żużlowej. W nagrodę – po dwóch sezonach przerwy – „Rekiny” pojadą w PGE Ekstralidze. Relację z tego wyjątkowego spotkania autorstwa Krzysztofa „Walusia” Walkowiaka można przeczytać TUTAJ.

Superpuchar dla GKS-u Tychy

W weekend wystartowały rozgrywki hokejowe. Tradycyjnie sezon rozpoczął się od meczu o Superpuchar Polski, w którym GKS Tychy rozbił 6:1 JKH GKS Jastrzębie. Co ciekawe, to jastrzębianie pierwsi zdobyli gola i byli lepsi w pierwszej tercji. Tyszanie byli jednak piekielnie skuteczni i to oni po raz trzeci w historii mogą cieszyć się z tego trofeum. JKH odbił sobie niepowodzenie w lidze i pokonał zespół z Oświęcimia. Efektowną wygraną w derbach Katowic zanotował GKS.

Superpuchar: JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

GKS Katowice – Naprzód Janów 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

KH Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

„Akademicy” wciąż na czele

AZS UŚ Katowice wciąż jest liderem Futsal Ekstraklasy. Tym razem katowiczanie wysoko pokonali beniaminka z Leszna i po dwóch kolejkach mają sześć punktów i aż 10 zdobytych bramek. Taką samą zdobycz – ale gorszy bilans bramkowy – ma Rekord Bielsko-Biała, który nie bez problemów pokonał Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Bielszczanie dwukrotnie przegrywali, ale w drugiej połowie przesądzili losy spotkania. Bardzo ciekawie zapowiadające się derby Śląska wygrał Clearex Chorzów. Warto też zwrócić uwagę na efektowną wygraną – w kolejnym derbowym starciu – GSF-u Gliwice, dla którego jedną z bramek zdobył, znany z trawiastych boisk, Wojciech Kędziora.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Rekord Bielsko-Biała 3:4 (1:1)

Clearex Chorzów – Piast Gliwice 3:1 (0:0)

AZS UŚ Katowice – Futsal Leszno 4:1 (2:1)

GSF Gliwice – Gwiazda Ruda Śląska 5:1 (2:0)