Jeden z zapowiadanych przez nas hitów nie odbył się. Sportowych emocji – i niespodzianek – jednak nie brakowało.

Futsal: Lider pełną gębą

Już nikt nie powie, że AZS UŚ Katowice to lider z przypadku. Katowiczanie wygrali czwarty mecz z rzędu – i to z mistrzem Polski, Rekordem Bielsko-Biała. Drugą niepokonaną ekipą w lidze jest Gatta Zduńska Wola, która pokonała Piasta Gliwice – czyli… jedyny zespół z zerowym dorobkiem punktowym. Fatalnie zaczął sezon Clearex Chorzów, który miał walczyć o mistrzowski tytuł, a po czterech kolejkach ma tylko jedną wygraną.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Clearex Chorzów 4:2 (3:0)

AZS UŚ Katowice – Rekord Bielsko-Biała 5:3 (2:0)

Gatta Zduńska Wola – Piast Gliwice 4:2 (1:1)

GSF Gliwice – Słoneczny Stok Białystok 4:5 (1:4)

Gwiazda Ruda Śląska – Constract Lubawa 1:6 (0:1)

Piłka ręczna: Do Izraela z zaliczką

Po dwóch latach przerwy, NMC Górnik Zabrze znów zagrał w Pucharze EHF. „Trójkolorowi” nie mieli łatwej przeprawy z Maccabi Rishon LeZion i dopiero w końcówce wypracowali sobie trzybramkową przewagę, z którą udadzą się na rewanż, zaplanowany na 12 października.

NMC Górnik Zabrze – Maccabi Rishon Le-Zion 29:26 (12:12)

Zapowiada się ciężki sezon dla KPR-u Ruchu Chorzów. „Niebieskie” przegrały czwarty mecz tego sezonu, chociaż trzeba pochwalić chorzowianki za walkę – uległy tylko jedną bramką drużynie, która zajmuje drugie miejsce. Gospodynie w ostatniej sekundzie spotkania otrzymały rzut karny, dzięki któremu wygrały całe spotkanie.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 25:24 (13:13)

Koszykówka: Miał wylecieć z klubu, został bohaterem

GTK Gliwice, podobnie jak w meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza, w spotkaniu z Kingiem Szczecin przegrywało już 23 punktami (16:39), a mimo to zdołało doprowadzić do wyrównania, a nawet wyjść na prowadzenie (52:48). Zakończyło się jednak jak przed tygodniem – porażką. MKS z kolei zanotował drugą wygraną – ze Śląskiem Wrocław. Kluczową postacią okazał się Tavarius Shine, który jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że przez alkohol zakończy przygodę z polską koszykówką przed pierwszym meczem. Amerykanin (przy dwupunktowym prowadzeniu dąbrowian) tuż przed końcem przerwał akcję Śląska, dał się sfaulować i wykorzystał dwa rzuty wolne.

GTK Gliwice – King Szczecin 79:81 (12:23, 21:21, 24:14, 22:23)

MKS Dąbrowa Górnicza – Śląsk Wrocław 98:94 (24:17, 25:27, 23:25, 26:25)

Hokej na lodzie: Skandal w Jastrzębiu-Zdroju

Miało być wielkie widowisko, a był niebywały skandal. Przed meczem JKH GKS-u Jastrzębie z GKS-em Katowice, w trakcie rozgrzewki poza lodowiskiem (bo infrastruktura nie pozwala na trening w hali) zaatakowany został zawodnik gości, przez co katowiczanie zrezygnowali z gry. Dzień później policja opublikowała wizerunek osoby, która jest poszukiwana w związku z atakiem. Był to… wiceprezes piłkarskiego GKS-u Jastrzębie, Paweł Duszyński. Na szczęście w niedzielę o hokeju mówiło się już wyłącznie w aspekcie sportowym – JKH w Nowym Targu wygrał po dogrywce, mimo że na kilkanaście minut przed końcem przegrywał aż trzema bramkami. Za piątkową porażkę zrehabilitował się GKS Tychy, który zajmuje pierwsze miejsce. Niepokonany jak dotąd GKS Katowice.

Lotos PKH Gdańsk – GKS Tychy 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)

Zagłębie Sosnowiec – Naprzód Janów 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)

GKS Tychy – Re-Plast Unia 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

GKS Katowice – Energa Toruń 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 5:6 d. (5:2, 0:0, 0:3, d. 0:1)