Sporo emocji dostarczył mecz 1. kolejki koszykarskiej elity, w którym GTK Gliwice dopiero po dwóch dogrywkach uległ MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Gdyby nie defekt motocykla, Kacper Woryna mógłby mieć medal mistrzostw Europy.

Koszykówka: Emocje jak na mistrzostwach świata

Jeśli mecz GTK Gliwice z MKS-em Dąbrowa Górnicza miał przekonać kibiców, że warto chodzić na koszykówkę – to z całą pewnością cel został osiągnięty. Widzowie zobaczyli niezwykle emocjonujące widowisko – do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż dwie dogrywki. Po pierwszej połowie chyba żaden z 3600 kibiców w Arenie Gliwice nie myślał, że gospodarze zdołają odrobić olbrzymią stratę, bo po dwóch kwartach dąbrowianie prowadzili… 24 punktami! Końcowego sukcesu nie było, ale gliwiczanie udowodnili, że tworzą bardzo waleczny zespół, z którym jeszcze niejeden przeciwnik będzie miał kłopoty.

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 102:105 d. (11:23, 8:20, 40:23, 24:17, 9:9, 10:13)

Hokej na lodzie: Mistrz ponownie lepszy

Nie udał się zawodnikom JKH GKS-u Jastrzębie rewanż za Superpuchar Polski. GKS Tychy ponownie wysoko wygrał z jastrzębianami, którzy zanotowali pierwszą porażkę w rozgrywkach. Odbili ją sobie w niedzielę, gdy w Krakowie pokonali Comarch Cracovię, dzięki czemu wrócili na pierwsze miejsce w tabeli. Mogą ich jednak wyprzedzić GKS-y z Tychów i Katowic, które mają mniej rozegranych spotkań. Wciąż lanie od wszystkich zbierają Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Re-Plast Unia – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Lotos PKH Gdańsk – Naprzód Janów 11:1 (3:0, 4:0, 4:1)

GKS Tychy – Energa Toruń 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Naprzód Janów – Re-Plast Unia 2:10 (0:2, 1:3, 1:5)

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Żużel: Ogromny pech Woryny

Kacper Woryna bez medalu mistrzostw Europy. Żużlowiec PGG ROW-u Rybnik spisywał się bardzo dobrze podczas ostatniej rundy Tauron Speedway Euro Championship, która odbywała się na Stadionie Śląskim. W klasyfikacji punktowej zrównał się z trzecim Leonem Madsenem i o brązowym medalu musiał zadecydować dodatkowy bieg. W nim zapowiadało się na zwycięstwo Woryny, przynajmniej do momentu defektu motocykla… Wrażenia z zawodów Krzysztofa „Walusia” Walkowiaka można przeczytać TUTAJ.

Futsal: Widzę ciemność w Gliwicach

AZS UŚ Katowice nie do zatrzymania! „Akademicy” wygrali trzeci mecz z rzędu i zajmują pierwsze miejsce w Futsal Ekstraklasie. Tym razem pokonali Piasta Gliwice, który dla odmiany początek ma fatalny. Gliwiczanie są jedyną drużyną w stawce z zerowym dorobkiem punktowym. Przeciwko Piastowi było nawet… oświetlenie. Przy stanie 0:2 ich napór wzrastał i wydawało się, że zaraz padnie kontaktowy gol. Tymczasem… w hali zgasło światło. Gdy wznowiono spotkanie goście zdobyli trzecią bramkę. Tyle samo punktów co AZS ma Rekord Bielsko-Biała, który po widowiskowym pojedynku pokonał Clearex Chorzów. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobry start GSF-u Gliwice, który traci tylko dwa „oczka” do liderów.

Gwiazda Ruda Śląska – Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 1:0 (0:0)

Constract Lubawa – GSF Gliwice 6:7 (4:5)

Piast Gliwice – AZS UŚ Katowice 0:3 (0:0)

Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów  6:3 (3:2)